... VE ÖKÜZ ÖLÜR ORTAKLIK BİTER


14 Aralık operasyonları ile Hükümet yani Tayyip Erdoğan, yıllarca ortaklık yaptığı Cemaatle hesaplaşma zamanı dedi ve düğmeye bastı.

 

 

Birilerinin gözünü iktidar hırsı bürümüşken, diğeri iktidarın altındaki sandalyeyi kendi altına doğru çekiyordu.

 

 

 

İki tarafın kullandığı metotlar farklı gözükse de, ahlak ve hukuk kuralları ayaklar altına alınarak yol kat ediliyordu. Zira her iki taraf kendilerini bu hukuk ve vicdan dışı uygulamalardan alıkoyabilecek bütün kurumları etkisizleştirmekte birlikte hareket ediyor, toplumu korku ile sindiriyorlardı.

 

 

 

Üniversiteler, devlet kurumları (TUBİTAK, Adli tıp vs.) kullanılmak için dizayn ediliyor, polis bu büyük gücün en önemli baskın kuvveti yapılırken, ulusal ordu zayıflatılıyor, itibarsızlaştırılıyordu.

 

 

 

Her iki taraf kendi medyasını yaratırken, bağımsız medya, mali ve hukuki baskılarla sindiriliyor, bir çok yazarın işine bu baskılarla son veriliyor. Yolsuzluk, adam kayırma had safhada iken o günlerin Başbakanı hukuksuz uygulamaların savcılığını üstleniyor. Bütün bunların üzerine kabadayı Başbakan odaların, derneklerin açıkça yanlarında yer almalarını, almayanların (bertaraf olacağını) yok edileceği tehdidini savuruyordu.

 

 

Binlerce Ordu Mensubu (Genelkurmay başkanından-Ordu komutanlarına- Genç Teğmenlerine kadar) kumpaslar ve sahte delillerle tutuklanıyor, aynı uygulama yazarlar ve birçok sade yurttaş için de uygulanıyor. Kısacası hükümete ve cemaate yan bakan kim varsa tutuklanıyor, baskı görüyordu.

 

 

Tutuklananlardan bazıları cezaevlerinde hayatlarını kaybederken, bazıları alçakça uygulanan tezgahı onuruna yediremeyip intihar ediyor. En şanslıları ise ülkeye dönmeyen veya dönemeyenler oldu. O günlerin Başbakanı kaç çocuk yapılacağından kürtaja, boğaz köprüsünün yerini saptamaktan, gençlerin dövmesine, kızların etek boyları dahil üstüne vazife olamayan her konuda insanların özel hayatlarına müdahale ediyor, yandaş ve diğer TV ler saatlerce Başbakanın bu baskıcı beyin yıkamalarını yayınlıyorlar.

 

 

Ortaklıklarını Atatürk ile Devrimlerini kaldırmak ve Demokratik Laik Hukuk Devleti yerine dine dayalı devlet kurma hayallerini gerçekleştirme adına kuran bu yapı, artık önlerinde engel kalmadığına inandıklarında iktidarı kapma yarışına girdiler. Bu yarış da normal bir yarış değildi, her iki tarafta birbirlerinin bütün pislikleri biliyor ve depoluyorlardı.

 

 

İşte gün gelince bir yıl önceden başladılar, önce dershaneler, karşı hamle olarak mit müşteşarının sorgu konusu ve büyük bomba 17 ve 25 Aralık çuvala sığmayacak yolsuzluk ve rüşvet operasyonları. Malı ve iktidarı paylaşamayan ortaklar birbirine girince ülkede bir silkinme oldu.

 

 

 

 

Gezi Parkı olayları ile başlayan direnmenin başarısı hükümeti sarstı. Demokrasiye sahip çıkan insanların onurlu mücadelesi sonrasında orduya kumpas kurulduğunun açıklanması ile ortakların birlikte kurdukları büyük hukuksuzluk anayasa mahkemesinin de kararları ile çökmeye başladı.

 

 

 

Şimdi Hükümet yolsuzlukları, yargıyı ele geçirerek kapatmaya çalışırken en büyük tehlike olarak Cemaati görmekte ve onları aynı metotlarla cezalandırmak istemekte. Cemaati cezalandırmak için yeterli delil elde edemeyen Hükümet yasa değişikliği ile ‘Makul Şüphe’ diye hukuk devletinde olmaması gereken bir savla gözaltıları yapmaktadır.

 

 

Fark ettiyseniz her şey daha önce ortakların yaptığı metodla yürümektedir. Belirli Sulh Ceza Mahkemelerinin yetkili kılınması buraya yapılan atamalarda Adalet Bakanının bizzat etkili olması kurguyu tamamlamaktadır. 14 Aralık Operasyonlarına onay veren Sulh Ceza hakiminin aynı zamanda Rıza Zerrab`ı bırakan hakim olması manidar tesadüf değil mi?

 

 

Haydi gel de kafan karışmasın! Yıllarca yok yere hapis yatanlar, yakınları hapishanelerde ölenler, bu nedenle aile ortamları bozulanlar, kadınlar, analar ve çocukların çektiği acılar da hep bu ortaklık vardı.

 

 

Hukuksuzluktan mağdur olan ve hep hukuku savunanlar 14 Aralık operasyonunda gözaltına alınanların da hukukunu da savunmalılar.

 

 

Bu hukuksuzluğu uygulayan, yolsuzlukları örtbas eden diğer ortak da er ya da geç hukuğa sığınacak..

 

cem kaylı
discount tiffany outlet Herve Leger Outlet UK cheap christian louboutin cheap nfl jerseys cheap nhl hockey jerseys tiffany outlet Christian Louboutin Discount tiffany outlet Tiffany Outlet cheap nhl jerseys louboutin outlet cheap nba basketball jerseys